Rekonstrukce sportovní haly SPŠ Otrokovice

Kategorie:

školství

Rok realizace:
2020

Realizované práce:

  • slaboproudá instalace
  • silnoproudá instalace
  • TZB instalace

Objem zakázky:
7 000 tis. Kč

Sportovní hala SPŠ Otrokovice prošla v loňském roce rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. Hala byla postavena na začátku 70. let minulého století a v posledních letech byl její stavebně technický stav dožilý, budova i vnitřní prostory vykazovaly značné opotřebení. Hala je využívána především pro tělocvik a sportovní aktivity studentů. Mimo školní výuku využívají halu sportovci různých odvětví a pořádají se zde sportovní utkání a TV přenosy.

Hlavním vedoucím této zakázky byl Libor Olejník, projektový management měl na starost Tomáš Vařák a o dodávku TZB se postaral Pavel Šohaj.

Objem dodaných elektroinstalací SIL,SLP a TZB se v rámci této rekonstrukce vyšplhal na 7 mil. Kč.

Slaboproudé elektroinstalace zahrnovaly: ozvučení haly, kamerový systém (PTV), skóre tabule, elektronická kontrola vstupu (EKV), elektronická zabezpečovací signalizace (EZS), strukturovaná kabeláž (SK).

Silnoproudé elektroinstalace zahrnovaly: kompletně nové rozvody (vypínače, zásuvky, osvětlení v zázemí spolu s hlavním rozvodnou a dalšími podružnými rozvaděči v patrech), na hrací ploše bylo použito řízení osvětlení pomocí protokolu Dali přes grafickou nadstavbu v tabletu.

Dodávky TZB zahrnovaly: vybudování výměníkové stanice, kompletní dodávka zdravotechnických instalací (toalety, umyvadla, sprchy), topení k otopným tělesům a přívod k podlahovému konvektoru (fan-coils).

Rekonstrukcí objektu došlo k významnému zkvalitnění prostor sportovní haly. Až bude situace skrz pandemii příznivější, budou již v Otrokovicích připraveni. Velkou výhodou je také sousedící ubytovací zařízení pro vícedenní turnaje a venkovní sportovní hřiště.