de Kompletní elektroinstalace na projektu View Spořilov - Elektro servis NWT s.r.o. - NWT a.s.

Kompletní elektroinstalace na projektu View Spořilov

Tým divize Elektro se opět podílel na velmi významné zakázce. Tentokrát se jedná o zakázku každému z nás pravděpodobně velmi blízkou. Projekt bytového domu s názvem View Spořilov. Nachází se v perspektivní a často vyhledávané lokalitě pro rezidenční bydlení na Praze 4 s krásným výhledem na Prahu – můžeme pozorovat Pražský hrad nebo i Stadion Strahov. V rámci dostupnosti jsme z této lokality do 5 minut autem v nákupním centru Westfield Chodov.

Jedinečná desetipodlažní budova nabízí celkem 68 účelně navržených bytů od 1+kk až po 4+kk a 1 nájemní komerční jednotku. Přízemní byty nabízí prostorné terasy, ty ve vyšších patrech balkony a lodžie. Největší chloubou celé budovy jsou pak byty v posledních patrech s krásnými, ničím nerušenými výhledy do okolí a dostatkem prostoru. V rámci budovy se nachází dvoupodlažní podzemní parkovací dům, kde najdeme parkovací stání pro obyvatele a navazující čtyřpodlažní garážový dům, který slouží veřejnosti.

Práce na této zakázce probíhaly v období 01/2021 -03/2022 v celkové hodnotě 12 mil. Kč. Za tým divize Elektro měl tento projekt na starost Radek Kříž – vedoucí projektu a stavbyvedoucí zakázky společně s Ing. Michalem Žůrkem, který se postaral o inženýring a projektovou přípravu.

 V rámci elektroinstalací jsme se postarali o:

 

SILNOPROUD – kompletní rozvody elektro po domě jako je osvětlení, napájení všech rozvaděčů, hlavní stoupací vedení, elektroměrové skříně, areálové veřejné osvětlení, v rámci garážového domu byla udělána příprava pro nabíjení elektromobilů.

SLABOPROUD kamerový systém na pokrytí garáží a vstupů, příprava pro datové připojení v rámci bytových jednotek, EPS – pokrytí všech společných prostor požární signalizací, MaR, zvonkový systém – do každého bytu je přiveden domácí telefon + příprava na video telefon, STA – televizní a satelitní příjem do každého bytu.

  

Zajímavostí je, že za tímto objektem musel investor vybudovat tří-kaskádovou odtokovou cestu pro dešťovou vodu, která dále pokračuje až do nedaleké retenční nádrže.